ÖZGEÇMİŞ

Onursal Adıgüzel, 1985 yılında mali müşavir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Mezuniyetinin ardından İstanbul’da çeşitli özel sektör firmalarında Endüstri Mühendisi ve yönetici olarak çalıştı. 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisansa başladı.

Siyasi hayatına 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir Gençlik Kolları’nda başladı. 2010 yılında Ataşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Kurucu Başkanı seçildi. 2010 ve 2023 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin çeşitli kademelerinde önemli roller üstlendi. Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu, Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

2015 yılında gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi ön seçimlerinde İstanbul 1. Bölgeden milletvekili adaylığına seçildi. 2015 seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin en genç milletvekili olarak 30 yaşında Parlamento’ya girdi.

2019 İstanbul seçimlerinde yapmış olduğu başarılı çalışmalar nedeniyle, 2020 yılında JCI Türkiye tarafından Türkiye’nin en başarılı 10 gencinden biri seçildi.

2014 yılında Sosyolog Elif Duygu Adıgüzel ile evlendi. Çiftin, 2017 yılında Algı ismini verdikleri kız çocukları dünyaya geldi.

Toplum içinde aktif bir rol üstlenen ve iyi derecede İngilizce bilen Onursal Adıgüzel, Ataşehir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), TMMOB Makine Mühendisleri Odası ve Fenerbahçe Spor Kulübü gibi çeşitli kuruluşlara üyedir.

Teknolojik ve yenilikçi projelere olan ilgisiyle bilinen Onursal Adıgüzel, siyasetten arta kalan zamanlarında gençlik tutkusu olan basketbola zaman ayırmayı da ihmal etmemektedir.