“HABABAM” ATAŞEHİR’İN PARKLARINDA

28.6.2021

Ataşehir Belediyesi’nin her yıl “Bi Dolu Etkinlik” sloganıyla gerçekleştirdiği ve pandemi sürecinde sanatseverler tarafından çok özlenen kültür sanat etkinlikleri; Ataşehir’in parklarında açık havada, ücretsiz ve pandemi koşullarına uygun olarak yeniden başlıyor. 

Düzenlenecek etkinliklerle Ataşehirliler, pandemi süreci nedeniyle kısıtlanan sosyal hayatlarını, yeni normalleşme sürecinde kontrollü bir şekilde devam ettirme imkânı bulacaklar.

Temmuz ve Ağustos aylarında çocuklar için hazırlanan “Puki Parkta” ile “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” nostalji sinema filmi Ataşehirlilerle buluşacak.

Açık havada sinema izleme keyfini nostaljik olmaktan çıkaran Ataşehir Belediyesi, ailecek izlenebilecek “Hababam Sınıfı Sınıfta kaldı” filmini parklara getirerek yaz akşamlarını renklendirecek. Pandemi kapsamında getirilen kısıtlamalar neticesinde sinemaların kapalı olduğu dönemde, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde Ataşehirliler açık havada sinema izleme keyfini yaşayacak.

Ertem Eğilmez’in yönettiği “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” adlı yapım Ataşehir’in 6 mahallesinde Hababam oyuncularının katılımıyla gösterilecek. Film gösterimi öncesinde kısa bir söyleşi programı da düzenlenecek.

5 Temmuz Pazartesi akşamı Fetih Mahallesi Buhara Parkı’nda başlayacak açık hava sinema keyfi; Yeniçamlıca, İçerenköy, Kayışdağı, Küçükbakkalköy ve Mustafa Kemal mahallelerinde devam edecek. Film gösterimleri her akşam saat 20.15’de başlayacak.

 

 Etkinlik  Program Takvimi

 5 Temmuz   PAZARTESİ

 HABABAM SINIFI   GÖSTERİMİ

 FETİH

 BUHARA PARKI

 20.15

 7 Temmuz   ÇARŞAMBA

 HABABAM SINIFI   GÖSTERİMİ

 YENİÇAMLICA

 ŞHT. ÖĞRT. HÜSEYİN   AĞIRMAN PARKI

 20.15

 9 Temmuz   CUMA

 HABABAM SINIFI  GÖSTERİMİ 

İÇERENKÖY

 MESKENLER PARKI

 20.15

 12 Temmuz     PAZARTESİ

 HABABAM SINIFI   GÖSTERİMİ

 KAYIŞDAĞI

 80. YIL CUMHURİYET PARKI

20.15

 14 Temmuz

 ÇARŞAMBA

 HABABAM SINIFI   GÖSTERİMİ

 KÜÇÜKBAKKALKÖY

 NAZIM HİKMET PARKI

 20.15

 16 Temmuz

 CUMA

 HABABAM SINIFI   GÖSTERİMİ

 MUSTAFA KEMAL

 İBB ATAŞEHİR DEPREM   PARKI (DENİZ GEZMİŞ)

 20.15