EMEKLERİ ÜRETİME DÖNÜŞECEK

7.1.2022

Ataşehir Belediyesi, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği ve Pendik Soroptimist Kulübü Derneği iş birliği ile  yürütülen “Ataşehir'de Kadın Emeği Değerleniyor” isimli projeden eğim alan kadınlar mezun oldu.

TGSD  Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Mutlu, Kemal Genç, Genel Sekreter Ülkem Genç Yaman, Pendik Soroptimist Kulübü Derneği'nden Neslihan Kazancı,  Lale Selamoğlu Kaplan, Pınar Aytimur, Uğur Makinalarını temsilen  Deniz Şentürk ile Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orkan Çerkez ve Kadın Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar kursiyerleri ziyaret ettiler.

Mevlana Ataevi'nde dikiş eğitimini tamamlayan Ataşehirli kadınlar,  TGSD’ye üye firmalara sigortalı olarak işe yerleştirilecek.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, “Ataşehir Belediyesi ve paydaşlarının hayata geçirdiği bu projede, başta değerli kursiyerlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kadınların sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirmek ve ülke ekonomisine katkılarını artırmak için projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi.