ATAŞEHİR 2022 YILI KURBAN SATIŞ - KESİM YERLERİ

7.7.2022

Ataşehir Belediyesi 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak Kurban Bayramı öncesi, vatandaşların sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

 Ataşehir’de Kurban Bayramı için hazırlanan kurban satış ve kesim yerleri altı noktada kuruldu.

Veteriner İşleri, Temizlik İşleri ve Zabıta müdürlükleri tarafından ilçede istenmeyen görüntülerin oluşmaması için altı noktada denetim, kontrol, bilgilendirme, ilaçlama ve temizlik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor.

Bayram boyunca hem satış ve kesim yerlerindeki esnaf hem de vatandaşlar; kişisel hijyen ve el yıkama gibi hususlarda denetlenip uyarılacak.

Çevre ve halk sağlığını olumsuz etkileyecek görüntülerin oluşmaması ve gerekli hijyenik şartların sağlanması amacıyla yetkili tüm birimler görev başında olacak.

Her yıl olduğu gibi, kurban satış ve kesim yerlerindeki hayvanların sağlık kontrolleri Ataşehir Belediyesi’nin Veteriner Hekimleri tarafından yapılacak. Küpe numaraları, hayvan sağlık raporları ve nakil belgeleri olmayan kurbanlıkların satışına izin verilmeyecek, hastalık taşımasından şüphe edilen hayvanların muayeneleri de yapılacak.

Kurbanlık hayvandan ve etinden şüphelenildiğinde veya kurbanlık hayvanın kaçması durumunda Ataşehir Belediyesi’nin ekipleri ilgilenecek.

Belirlenen alanlar dışında kesim yapanlar, kurallara uymayanlar, satış kesim izni almadan kaçak satış ve kesim yapanlar hakkında da cezai işlem yapılacak.

 

ATAŞEHİR 2022 YILI KURBAN SATIŞ&KESİM YERLERİ 
SIRA NO ADI SOYADI/UNVAN ADRES
1 İBB SATIŞ VE KESİM YERİ FERHATPAŞA MAH. EFE SK.
2 YEDPA SATIŞ VE KESİM YERİ MİMAR SİNANA MAH. ÜSKÜDAR CAD. NO:1 YEDPA TİC. MERK.
3 FERHATPAŞA SATIŞ VE KESİM YERİ  FERHATPAŞA MAH. G-67 SK İBB YANI
4 FERHATPAŞA SATIŞ VE KESİM YERİ  FERHATPAŞA MAH. KÖMÜRCÜYOLU MEVKİİ
5 FERHATPAŞA SATIŞ VE KESİM YERİ  FERHATPAŞA MAH. KÖMÜRCÜ YOLU SK.
6 TEL ALTI  YENİ ÇAMLICA ÜSKÜDAR CAD.