ADRES
Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:4A
Pk: 34746 Ataşehir - İstanbul

TELEFON
+90 216 570 50 00

E-POSTA
info@atasehir.bel.tr

GÜL TÜKENDİ AMA KIVIRCIK ALİ TÜKENMEYECEK

Ataşehir’de düzenlenen Kıvırcık Ali’yi anma gecesine 30’a yakın sanatçı katıldı. Muhteşem gecede duygu dolu anlar yaşandı, Kıvırcık Ali’nin çocukları babalarının eserlerini seslendirdi.

6 yıl önce bir trafik kazasında yaşamını yitiren Türk Halk Müziğinin önemli seslerinden Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali), “vasiyetim iki kuzum; biri oğlum biri kızım” dediği çocukları, babaları için birlikte sahne aldılar. Eren ve Ecem Özütemiz, “Bizler de babamızın izinden yürüyoruz” dediler.

Ataşehir Belediyesi’nin Kıvırcık Ali için gerçekleştirdiği organizasyonda, duygusal anlar yaşandı. Kıvırcık Ali’nin sanatçı dostlarından bazılarının gözyaşlarını tutmakta güçlük çektikleri gözlendi. Sanatçı dostları yaptıkları konuşmalarda, bir sahnede ilk kez bu kadar heyecanlandıklarını, hem sevindiklerini hem de büyük bir acı yaşadıklarını ve iki duygunun birbirine karıştığını söylediler.

Ataşehir Belediyesi’nin Kıvırcık Ali’yi anma gecesine 30’a yakın sanatçı dostu katılarak sahne aldı. Dinleyicilerin de duygusal anlar yaşadığı gece 4 saat sürdü.

 Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Ataşehir Belediyesi tüm sanatçıların emrinde ve hizmetindedir” dedi.

İlgezdi şöyle konuştu: “Sevgili Ali’nin altıncı ölüm yıl dönümünde Özütemiz Ailesi’ne, anma programını gerçekleştirmek için Ataşehir’i tercih ettikleri için hepinizin huzurunda kendilerine teşekkür ediyorum. Şunu belirtmek isterim ki, Ataşehir Belediyesi tüm sanatçıların emrinde ve hizmetindedir. Sanatçılar ülkemiz için, barış ve kardeşlik için çok önemlidir. Sazıyla, sözüyle hep barıştan yana oldular. Bugün burada oldukları için sanatçı dostlarımıza, Özütemiz Ailesi’ne ve siz değerli müzikseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni Yılın İlk Festivali Ataşehir’de | Ataşehir Belediyesi

ADRES
Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:4A
Pk: 34746 Ataşehir - İstanbul

TELEFON
+90 216 570 50 00

E-POSTA
info@atasehir.bel.tr

YENİ YILIN İLK FESTİVALİ ATAŞEHİR’DE

>>> Önemli Uyarı: İstanbul ve Ataşehir genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle, 9-10 Ocak tarihlerindeki tüm etkinlik ve eğitimlerimize ara verilmiştir. <<<  

TANITIM VİDEOSU İÇİN LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ!

“Kültür ve Sanat Burada” sloganı ile yola çıkan Ataşehir Belediyesi, 2017 yılının ilk ayında Uluslararası Klasik Müzik Festivali düzenliyor. Festival ilçede bir ilk olma özelliğini de taşıyor.

Ataşehir sakinlerinin bu tür özel festivalleri sürekli ilçe dışında takip etmek zorunda kaldığını belirten Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yeni hizmete giren Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) ile akustik düzene sahip konser salonu ve koltuk kapasitesinin arttırılması sonucu ilçenin uluslararası festivallere ev sahipliği yapabilecek aşamaya geldiğini bildirdi.

Dünyaca ünlü müzisyenlerin yer alacağı festival, 6 – 21 Ocak tarihlerinde Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Bilkent Senfoni Orkestrası Yaylı Çalgılar Topluluğu’nun açılış konseriyle başlayacak olan festivalde genç yeteneklere de yer verilecek.

Aura Musicale ve Jozsef Balog Ataşehir’de

Barok müziğin ustaları olarak bilinen Aura Musicale Topluluğu ve müzik otoriteleri tarafından ismi günümüzün en yetenekli piyanistleri arasında gösterilen Jozsef Balog festivale Macaristan’dan katılacak isimler.

Festival Brüksel Kraliyet Konservatuarı virtüözlerini ağırlıyor

Programda Belçika’dan iki “müzik profesörü” yer alıyor. Aynı zamanda Brüksel Kraliyet Konservatuarı’nın da üyeleri olan; piyanist Muhiddin Dürrüoğlu ve klarnet virtüözü Ronald Van Spaendonck, bir oda müziği grubu olan Ensemble Kheops ile Ataşehir’de olacak.

Festivale Türkiye’den katılacak bir diğer grup yine dünyaca tanınan ve Türkiye’nin çağdaş müzik repertuvarına katkıda bulunan Borusan Quartet olacak.  Programın kapanış konserini ise geleceğin piyano virtüözü olarak gösterilen ödüllü müzisyen Utku Asan gerçekleştirecek.

Yerel yetenekler uluslararası isimlerle aynı sahnede

Ataşehir Belediyesi’nin “Halkın kültür ve sanat hakkının karşılanması kamusal bir zorunluluktur” düşüncesi kapsamında ilçedeki genç yeteneklerden kurulu Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası da, Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde müzikseverlerle buluşacak olan ilk yerel topluluk olacak.

  • Açılış konserinin biletleri MSKM Gişesinden 3 Ocak’tan itibaren satışa sunulacak. Diğer konser biletleri ise konser tarihinden 3 gün önce yine MSKM gişesinden alınabilecek. Tüm Festival biletlerinin fiyatı 5 TL. 
  •  
  • Gişe, sabah 10.00 akşam 20.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

 

MSKM Gişe Tel.: 0216 570 5000 Dahili 2202

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi 

Adres: Örnek Mahallesi Şehit Cahar Dudayev Caddesi No:111 /Ataşehir

 

PROGRAM

06 Ocak Cuma - Bilkent Senfoni Orkestrası Yaylı Çalgılar Topluluğu - Saat:20.30

08 Ocak Pazar - Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası - Saat:20.30

13 Ocak Cuma - Aura Musicale – MACARİSTAN - Saat:20.30

14 Ocak Cumartesi - Ensemble Kheops - BELÇİKA - Saat:20.30

17 Ocak Salı - ‘‘Jozsef Balog’’ Piyano Resitali – MACARİSTAN - Saat:20.30

20 Ocak Cuma - Borusan Quartet - Saat:20.30

21 Ocak Cumartesi - ‘‘Utku Asan’’ Piyano Resitali - Saat:20.00

 

TANITIM VİDEOSU İÇİN LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ!

>>> Önemli Uyarı: İstanbul ve Ataşehir genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle, 9-10 Ocak tarihlerindeki tüm etkinlik ve eğitimlerimize ara verilmiştir. <<<