GELECEĞİM İÇİN ATIK PİL TOPLAR MISIN?

14.12.2017

Ataşehir Belediyesi ile TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) ilçe sınırlarını kapsayan yeni bir atık pil toplama yarışması başlattı.

“Geleceğim için atık pil toplar mısın?” sloganı ile hayat bulan “Anaokulları Atık Pil Toplama Yarışması”na Ataşehir ilçe sınırları içindeki anaokulları katılabilecek.

Çevre duyarlılığının artırılması ve geri dönüşümün öneminin vurgulanması amacıyla başlayan yarışma 15 Aralık 2017-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yarışmanın duyurusu için ayrıca, anaokullarına yönelik TAP Derneği’nin müzikli kukla gösterisi sahnelenecek. Gösteri ile çocuklar eğlenerek öğrenmenin tadına varacaklar.

En çok atık pil toplayan ilk üç anaokulunun ödüllendirileceği “Anaokulları Atık Pil Toplama Yarışması” öğrencileri atık pil konusunda bilgilendirmek, atık pillerin doğaya verdiği zararları azaltmak ve çevre bilincinin çocuklara küçük yaşlarda kazandırılması amacı ile düzenleniyor.

Anaokullarını teşvik edecek yarışma ile Ataşehir ilçesindeki atık pil toplama miktarının da önemli ölçüde artabileceği düşünülüyor.

 

Yarışma Tarih Aralığı: 15 Aralık 2017 - 15 Mayıs 2018