“DAĞLARCA FOTOĞRAFLARI” SERGİSİ AÇILDI

13.10.2017

Ataşehir Belediyesi Türk Edebiyat Dünyasının Usta Kalemi Fazıl Hüsnü Dağlarca’yı, aramızdan ayrılışının 9. yıldönümünde fotoğraf sanatçısı İsa Çelik’in objektifinden “Dağlarca Fotoğrafları” sergisiyle andı.

Anma etkinlikleri kapsamında, 13 Ekim’de Novada Ataşehir AVM’deki Cemal Süreya Sergi Salonu’nda Fotoğraf sanatçısı İsa Çelik’in hiçbir yerde yayımlanmamış “Dağlarca Fotoğrafları” isimli sergisi açıldı.

Serginin açılışına Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, Fotoğraf Sanatçısı İsa Çelik ve sanatseverler katıldı.

İsa Çelik’in farklı mekânlarda çektiği “Fazıl Hüsnü Dağlarca" fotoğrafları sergisi, 20 Ekim’e kadar ziyaret edilebilir.

 

İsa Çelik Kimdir?

1944 yılında Mersin’in Gülnar ilçesinde doğdu. 1958'de fotoğraf çekmeye başladı. 1970'te Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, İşletme İktisadı bölümünü bitirdi. 'İnsan' adlı ilk kişisel sergisini 1973'te açtı, toplamda yaklaşık 100 adet kişisel sergi açtı, dia pozitif gösterileri yaptı, karma sergilere katıldı, yurt içi ve yurt dışında pek çok sergi, yarışma ve bienalde fotoğrafları sergilendi. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında değerlendirme kurulu üyelikleri yaptı. Ağırlıklı olarak portre fotoğrafları ve Anadolu uygarlıkları fotoğrafları çekti. Özellikle çocuk fotoğrafları çekti ve yazdığı masallar birçok çocuk dergisinde yayınlandı, çocuk kitapları illüstrasyonları yaptı. Afiş, poster, kitap, plak, kaset ve CD kapakları tasarladı, çizgi film çalışmaları yaptı. 2008'de ellinci sanat yılı, "Ateş Üstünde Elli Yıl" adıyla çeşitli etkinliklerle kutlandı.