ÇOCUKLAR İÇİN 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

20.4.2018

Ataşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar için birbirinden eğlenceli aktiviteler düzenliyor.

23 Nisan Pazartesi günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da başlayacak Çocuk Bayramı etkinliklerinde; Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası, Ataşehir Belediyesi Çocuk Korosu, Ataşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve Ataşehir Belediyesi Bale Öğrencileri Gösterisi yapılacak.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, yönetimde milleti egemen kılan TBMM’nin ɑçılış tarihi olan 23 Nisanı, onu sonsuzɑ kɑdɑr koruyɑcɑk olɑn çocuklɑrɑ ɑrmɑğɑn etmesiyle kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ataşehir’de de coşkuyla kutlanacak. 

Resmi törenler kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni aynı gün Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09.00’da başlayacak. 

Her yıl olduğu gibi bu yılda Belediye Başkanlığı koltuğuna bir günlüğüne bir çocuk oturacak. Çelenk sunma törenin ardından Ataşehir Belediye Başkanlığı’nda Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ın makamına Ataşehirli bir çocuk oturacak. 

 

Saat: 19.00

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM)

Adres: Örnek Mahallesi Şehit Cahar Dudayev Cad. No: 111