BİLGİSAYAR VE AKILLI TELEFON KULLANMAYI BİLMİYOR MUSUNUZ? SİZİ BEKLİYORUZ…

3.2.2017

HABER VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ!

Ataşehir Belediyesi ve TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası, ataevlerinde “Temel Bilgisayar ve Akıllı Telefon Kullanımı Eğitimi” başlatıyor.

Bilgisayar, akıllı telefon ve internet gibi teknolojik gelişmelerden uzak kalmış orta yaş ve üzeri kişilere, basit bilgisayar ve akıllı telefon işlemlerini öğretmeyi hedefleyen eğitim 11 Şubat 2017 Cumartesi günü başlıyor.  

e-mail ve çeşitli platform hesapları açabilmek, e-devlet sistemine girmek ve kullanmak, e-okul sistemine girmek, internet üzerinden gazete okumak, yemek tarifi gibi basit işlemlerin öğretileceği eğitimler, 6 ataevinde eş zamanlı olarak 6 hafta sonu sürecek.

Program içeriğinde temel bilgisayar kullanımı hakkında uygulamalı bir eğitim verileceği gibi sosyal medya hesapları ve akıllı telefon kullanımı konularında da temel bilgiler aktarılacak.

Ataevlerinde verilecek bu eğitimler sayesinde, bilgisayar ve akıllı telefon kullanmayı daha aktif öğrenecek vatandaşlar; facebook ve twitter gibi sosyal medya üzerinden aile, akraba ve dostlarıyla iletişim kurabilecek, faturalarını internetten ödeyebilecek hatta oyun bile oynayabilecekler.

Kayıtlar, her ataevinde başvuru tarihine göre düzenlenip 10 ilâ 20 kişilik gruplar oluşturulacak. 6 haftalık program sonunda bekleyen kayıtlı kişi varsa yeni grup açılacak.

Kayıt yaptırmak ve detaylı bilgi almak isteyenler; İnönü, Mustafa Kemal, Ferhatpaşa, 30 Ağustos, Âşık Veysel ve Kayışdağı Lions ataevlerine başvurabilir.