ATAMEM’DE YOGA DERSLERİ BAŞLADI

24.4.2018

Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi’nde (ATAMEM) mesleki kurslara katılıp eğitimini tamamlayan kursiyerlere yoga eğitimi verilmeye başlandı.

Yoga Eğitmeni Özlem Hazar tarafından verilen yoga eğitimleri, 1 buçuk ay boyunca devam edecek.

Yoga ile tanışmak isteyen ve bilinçli bir şekilde yoga uygulaması yapmak isteyen Ataşehirliler, ücretsiz olarak devam eden eğitimlere katılmak için ATAMEM’e başvurulabilirler.

Yoga eğitimlerinde; nefes teknikleri, konsantrasyon ve meditasyon gibi hem fiziksel hem de zihinsel çalışmalar yapılıyor.

Yoganın, Uzakdoğu felsefesiyle insanın kendini rahatlattığı ve geliştirmeye yön verdiği bir meditasyon dalı olduğunu ifade eden Eğitmen Özlem Hazar, “Yoga insanın bir bütün olarak kendini keşfetme yolculuğu, yani bir yaşam biçimidir. Yogayla stres düzeyinizi düşürebilir, konsantrasyon ve odaklama gücü kazanabilirsiniz. Eğitime katılan kursiyerlerimiz; burada fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak rahatlama ihtiyaçlarını, yogayla gideriyorlar” dedi.

Günlük hayatın stresinden uzaklaşıp, fiziksel yorgunluklarını azda olsa atmaya çalışan kursiyerler, kendilerini daha zinde ve sağlıklı hissettiklerini söyleyerek, bu hizmetten dolayı Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.