ANAOKULLARI ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI BAŞLADI

31.10.2018

Ataşehir Belediyesi ile TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) Ataşehir ilçe sınırlarını kapsayan anaokulları arası atık pil toplama yarışmasının bu yıl ikincisini başlattı.

“Geleceğim için atık pil toplar mısın?” sloganı ile hayat bulan “Anaokulları Atık Pil Toplama Yarışması”na Ataşehir ilçe sınırları içindeki anaokulları katılabilecek.

Çevre duyarlılığının artırılması ve geri dönüşümün öneminin vurgulanması amacıyla düzenlenen yarışma 30 Nisan 2019 tarihinde sona erecek.

Ayrıca, yarışmanın duyurusu için anaokullarına yönelik TAP Derneği’nin müzikli kukla gösterisi sahnelenecek. Gösteri ile çocuklar eğlenerek öğrenmenin tadına varacaklar.

“Anaokulları Atık Pil Toplama Yarışması” öğrencileri atık pil konusunda bilgilendirmek, atık pillerin doğaya verdiği zararları azaltmak ve çevre bilincinin çocuklara küçük yaşlarda kazandırılması amacı ile düzenleniyor.

En çok atık pil toplayan ilk üç anaokulu, “Ahşap Dolaplı Kukla Sahnesi El Kuklaları”, “Basketbol Potalı Kaydırak”, “Ağaç Görünümlü Ahşap Müzik Aletleri Seti” ve “Ağaç Görünümlü Ahşap Kitaplık” ile ödüllendirilecek.

Cumhurbaşkanlığınca başlatılan; Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen “Sıfır Atık Projesi” doğrultusunda, anaokulu öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek bu yarışma, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında atılacak önemli adımlardan biri olacak.