ŞUBAT AYINDA PAZAR SOHBETLERİ VE SÖYLEŞİ GÜNLERİ

31.1.2017

Örsan K. Öymen “Antik Çağ Felsefesi”

12 Şubat Pazar – 15.00

Prof. Dr. Örsan K. Öymen ile Ocak ayında başlattığımız Felsefe Sohbetleri kapsamında, bu ay da Antik Çağ Felsefesi üzerine konuşulacak.

Etkinlikte Sokrates, Platon, Aristoteles, Epikuros gibi Antik Yunan döneminin temel filozoflarının düşünceleri ve kuramları özetlenip tartışmaya açılacak.

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi Kitap Cafe

 

Yekta Kopan “Sakın Oraya Gitme”

19 Şubat Pazar – 15.00

Çağdaş Türk Edebiyatı’nın en yetkin öykücülerinden Yekta Kopan, 19 Şubat’ta MSKM’de okurlarıyla buluşuyor. Yunus Nadi, Sait Faik ve Haldun Taner Öykü Ödülleri’nin sahibi seslendirme sanatçısı, yazar ve TV programcısı Yekta Kopan’ı Can Yayınları’ndan çıkan son kitabı “Sakın Oraya Gitme” ile ağırlıyoruz. Yekta Kopan son kitabında, yüreğimizin derinliklerine işleyen öykülerle çıkıyor karşımıza. Kopan, kayıplar ve yitip giden zamanlara ilişkin duyguların yer aldığı öyküler ve bu öykülere yüklediği sorularla okuru yine bir yüzleşmeyle karşı karşıya bırakıyor.

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi Kitap Cafe

 

Hilmi Tezgör “Şarkıdaki Şiir”

26 Şubat Pazar – 15.00

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Hilmi Tezgör, ‘’Şarkıdaki Şiir’’ başlıklı bir söyleşi programı ile Neşet Ertaş Kültür Evi’nde Ataşehirlilerle buluşuyor.

Yer: Neşet Ertaş Kültür Evi

 

Nuri Haksever “Hak Ettiğin Gibi Yaşa”

7 Şubat Salı – 14.00

Dahiliye Uzmanı Doç. Dr. Nuri Haksever ile “Hastalanmayı biz mi seçiyoruz? Bedenin dili var mı? Hastalanmamak bizim elimizde mi?” gibi sorulara cevap aranacak.

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi

 

Oytun Çölok “Unutanlar için Hayal Kurma Dersleri”

18 Şubat Cumartesi – 15.00

Oytun Çölok tarafından “Unutanlar için Hayal Kurma Dersleri” isimli bir söyleşi programı düzenlenecek.

Yer: Neşet Ertaş Kültür Evi

 

Cemre Soysal “Çocuğum Hazırlanıyor

21 Şubat Salı – 14.00

Sınava hazırlık sadece çocukların ders çalışmasını değil, bütün aileyi çeşitli yönlerden etkiler. Bu seminerde de ailelerin sınava hazırlık sürecinde çocuklarıyla olan iletişimleri ve onlara verebilecekleri destek hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi