PAZAR GÜNLERİ SÖYLEŞİ GÜNLERİ

2.12.2016

İnal Aydınoğlu ile “Bir Gönül Yolculuğu”

4 Aralık Pazar – 15.00

1978’den beri “Gönüllülük” yolculuğunun yaşamına kattığı sevinci, coşkuyu ve heyecanı başka insanlara da aktarmayı misyon edinen İnal Aydınoğlu, “Bir Gönül Yolculuğu” programıyla “Gönüllülük Haftası” kapsamında sizlerle buluşuyor.

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi Kitap Cafe

 

İpek Çalışlar“ Günümüz Dünyasında Kadın Olmak”

11 Aralık Pazar -15.00

“Dünya Kadın Hakları Haftası” kapsamında, uzun yıllardır feminizm ve kadın hakları üzerine çalışmalar yapan Gazeteci-Yazar İpek Çalışlar ile günümüz dünyasında kadın olmanın zorlukları ve sıkıntıları üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Yer: Neşet Ertaş Kültür Evi

Hıfzı Topuz Paris’te Bir Türk Ressam ‘‘Fikret Mualla”

18 Aralık Pazar – 15.00

Renklerle coşan, acılarla boğuşan birressamın hikâyesi... Cumhuriyet döneminin en önemli ressamlarından biri olan Türkiye’nin “Van Gogh”u Fikret Mualla’yı ülkemizin önde gelen biyografi yazarlarından Hıfzı Topuz ile konuşalacak ve hatırlanacak.

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi Kitap Cafe

 

Alaettin Bahçekapılı &Nabi Belekoğlu Sen Gittin Gideli ‘‘Ruhi Su’’

25 Aralık Pazar – 15.00

Usta sanatçımız Ruhi Su’nun ölümünün 30. Yıldönümü dolayısıyla bir araya geliyoruz. Sanatçının arkadaşları, dostları, sevenleri ve dinleyenlerinin mektupları ile anılarından oluşan “Sen Gittin Gideli” kitabından yola çıkılarak hazırlanan programda; Ruhi Su’nun yaşamı, sanatı ve onun türkülerimiz hakkındaki düşüncelerini konuşacağız. Ayrıca sanatçının fotoğrafları, belgeseli ve türkülerinden örnekler de yer alacak.

Yer: Neşet Ertaş Kültür Evi