BİR IHLAMUR KOKUSUNDA ATAŞEHİR

Ataşehir Belediyesi hem doğaya saygısını göstermek hem de hayatlarımızın kokularla renklendiğini hatırlatmak için 18-19 Haziran’da Uluslararası Ataşehir Ihlamur Festivali’ne ev sahipliği yapıyor.

Amfili Park’ta düzenlenecek festivalde açılacak stantlarda Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen otlar tanıtılacak ve tatlarını deneyimleme fırsatı sunulacak. Festivalde yetişkinlere ve çocuklara yönelik renkli atölyeler, şiir dinletileri, yabancı ülkelerden gelen toplulukların dans gösterileri ve workshoplar da yer alacak.

Yöresel ürünlerin de satışa sunulacağı festivalin ilk gününde ıhlamur ayıklanacak, söyleşi, şiir dinletisi, kortej yürüyüşü, atölyeler, dans gösterisi ve konserler düzenlenecek. İkinci gün ise Suzan Kardeş Konseri, dans gösterisi, atölyeler, söyleşiler var.

 

Tarih: 18-19 Haziran

Yer: Amfili Park

Adres: Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi Kamelya Çarşısı Önü

 

I.ULUSLARARASI ATAŞEHİR IHLAMUR FESTİVALİ

18 HAZİRAN 2017 PAZAR GENEL PROGRAM

11.30 – 12.30 Söyleşi:  Yard. Doç. Uğur Baran Kasırga – “Neo Gastronomi”

12.30 – 13.15 Ihlamur Ayıklama-(basın)

13.30 – 14.45 Şiir Dinletisi: Haydar Ergülen ve Sezai Sarıoğlu

15.15 – 16.00 Ihlamur Dikimi (Ata Park)

16.15 – 16.45 Festival Korteji Yürüyüş (Atapark-Kamelya Park)

17.00 – 17.15Açılış: Ihlamur Demleme  “Dostluk Ve Barış”

17.20 – 17.45 Dans Gösterisi: “Folk Dance Ensemble Zdravets” - Bulgaria

18.00 – 19.00 Konser: Romanya Müzik Topluluğu

19.15 – 19.25 Dans Gösterisi: Sirtaki – Zeybetiko

19.30 – 19.50 Dans Gösterisi: Türkiye Halk Dansları (Ataşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu)

21.00 -22.30 Konser: Grup Defne “İki Yaka Ege Şarkıları”

 

18 HAZİRAN 2017 PAZAR ATÖLYELER

10.30 – 11.30 Yoga: Irmak Altunbulak

11.30 -12.30 Anne – Çocuk Atölyesi: Barış Mumcu

11.30 – 12.30 Takı Tasarım Atölyesi: Nurhan Demir

11.30 – 12.30 El Sanatları Atölyesi: Durgül Akbaş

11.30 – 12.30 Ebru Atölyesi: Belgin Kırıcı

11.30 – 12.30 Bez Bebek Atölyesi: Banu Kurt

13.00 – 14.00 Çocuk Beceri Atölyesi: Didem Açıkgöz

13.00 – 17.00 Ahşap Atölyesi: Ayhan Tomak

14.00 - 15.00 Anne – Çocuk Atölyesi: Barış Mumcu

14.00 – 15.00 Takı Tasarım Atölyesi: Nurhan Demir

14.00 – 15.00 El Sanatları Atölyesi: Durgül Akbaş

14.00 – 15.00 Ebru Atölyesi: Belgin Kırıcı

14.00 – 15.00 Bez Bebek Atölyesi: Banu Kurt

15.00 – 16.00 Çocuk Beceri Atölyesi: Didem Açıkgöz

16.00 - 17.00 Anne – Çocuk Atölyesi: Barış Mumcu

16.00 – 17.00 Takı Tasarım Atölyesi: Nurhan Demir

16.00 – 17.00 El Sanatları Atölyesi: Durgül Akbaş

16.00 – 15.00 Ebru Atölyesi: Belgin Kırıcı

16.00 – 17.00 Bez Bebek Atölyesi: Banu Kurt

 

19 HAZİRAN 2017 PAZARTESİ GENEL PROGRAM

11.30 – 12.15 Söyleşi: Ebru Şinik “Nefes Alma Teknikleri Ve Kokuların Beyine Etkileri”

14.00 -14.45 Söyleşi: Prof. Desislava Fagradyan (Bulgaristan) – “Ihlamur”

15.00 -16.30 Suzan Kardeş Sound Check

16.45 – 17.45 Dans Gösteresi: “Ensemble Cuba Fonika Grubu” - Küba

17.45- 18.45 Dans Gösteresi: “Balfolk Halk Dansları Topluluğu” – Fransa

18.45 – 19.00 Dans Gösteresi: “Doina Oltului Folklorik Topluluğu” - Romanya

19.00 – 20.00 Protokol Töreni – İaşe Belediyesi ve Ataşehir Belediyesi

21.00 - Konser: “Suzan Kardeş”

 

19 HAZİRAN 2017 PAZARTESİ ATÖLYELER

11.00 -12.00 Çocuk Beceri Atölyesi: Didem Açıkgöz

11.30 -12.30 Anne – Çocuk Atölyesi: Barış Mumcu

11.30 – 12.30 Takı Tasarım Atölyesi: Nurhan Demir

11.30 – 12.30 El Sanatları Atölyesi: Durgül Akbaş

11.30 – 12.30 Ebru Atölyesi: Belgin Kırıcı

11.30 – 12.30 Bez Bebek Atölyesi: Banu Kurt

13.00 – 14.00 Çocuk Beceri Atölyesi: Didem Açıkgöz

13.00 – 17.00 Ahşap Atölyesi: Ayhan Tomak

14.00 - 15.00 Anne – Çocuk Atölyesi: Barış Mumcu

14.00 – 15.00 Takı Tasarım Atölyesi: Nurhan Demir

14.00 – 15.00 El Sanatları Atölyesi: Durgül Akbaş

14.00 – 15.00 Ebru Atölyesi: Belgin Kırıcı

14.00 – 15.00 Ebru Atölyesi: Belgin Kırıcı

15.00 – 16.00 Zumba Atölyesi: Sibel Erkan

15.00 – 16.00 Çocuk Beceri Atölyesi: Didem Açıkgöz

16.00 - 17.00 Anne – Çocuk Atölyesi: Barış Mumcu

16.00 – 17.00 Takı Tasarım Atölyesi: Nurhan Demir

16.00 – 17.00 El Sanatları Atölyesi: Durgül Akbaş

16.00 – 15.00 Ebru Atölyesi: Belgin Kırıcı

16.00 – 17.00 Bez Bebek Atölyesi: Banu Kurt