Ataşehir Ferhatpaşa Gençlik Merkezi

Ataşehir (Ferhatpaşa) Gençlik Merkezi'nde;

Eğitim Hizmetleri:

Ataşehir Belediyesi'nce öğrenciler için Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) yönelik hazırlık ders ve etüt desteği vermetedir. İlçedeki eğitim standardını yükseltmek, gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla üniversiteye hazırlanan gençlere yönelik eğitimler Ataşehir (Ferhatpaşa) Gençlik Merkezi’nde yapılmaktadır.

YGS- LYS’ye hazırlık kurslarından,  11. sınıf ve 12. sınıf ve mezun öğrenciler faydalanabilmektedir.

 

Sanat Kursları: 

Ataşehir (Ferhatpaşa) Gençlik Merkezinde yapılması planlanan ücretsiz sanat kurslarına;

- Dans

- Zumba

- Halk Oyunları

- Bağlama

- Gitar

- Tiyatro

- Sinema

Kurslar talebe ve kontenjan durumuna göre açılmaktadır. Eğitim programı, kursun açılacağı tarihte belli olmaktadır.

 

 

SOSYAL HİZMETLER:

Psikolog Desteği:

Gençlere;  bireysel ve  grupla psikolojik danışmanlık hizmeti sunulmakta ve önleyici, gelişimsel müdahaleler yapılmaktadır.

Sosyolog Desteği: 

Ekonomik yoksunluk yaşayan, engelli, şiddet mağduru, çocuk yaşta çalıştırılan, suça bulaşmış, madde kullanan vb. dezavantajlı grupların ihtiyaçlarına uygun olarak sosyal yardımlardan yararlanmaları sağlanmakta, ilgili kurumlara yönlendirmeler yapılmaktadır.  Engelli bireyler ve ailelerine danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca evliliğe hazırlık, evlilik sonrası süreçte çiftlere ve ergenlik dönemindeki gençlere danışmalık hizmeti sunulmaktadır. Üniversite hazırlık sürecinde rehberlik yapılmaktadır.

 

Kariyer Danışmanı: 

Belediyeye yapılan başvurular, çevredeki dershane ve okullarda yapılana duyuru ve tanıtımlar ve saha araştırması ile ulaşılan öğrenciler, işsizler, üniversiteliler, işinden memnun olmayan veya mesleğinde kendini geliştirmek isteyen gençlere yönelik verilecek hizmetlerde en temel ilke; gençlerin kendi kariyer gelişimlerini anlamaları ve bu süreci yapılandırmaları için yardım/destek/müdahale hizmeti sunulmaktadır.

Ataşehir Belediyesi, ÖSYS maratonunda üniversite adaylarına ücretsiz tercih danışmanlığı sağlamaktadır.

 

 

  İLETİŞİM

  • Telefon
   :
   216 570 5000 (1930)
  • Adres
   :
   Ferhatpaşa Mahallesi Yeditepe Caddesi 16. Sokak No:25 Ataşehir